رمان ناب

رمان ناب ، رمان همیشه همراه

کتاب و کتاب خوانی از گذشته تا به امروز جزئی از سرگرمی های مفید انسان ها در تمامی سنین بوده است. اهمیت کتاب خوانی و استمرار در آن بر کسی پوشیده نیست.  مطالعه هر کتاب می تواند کمک بزرگی به بینش انسانی کند و او را یک قدم به جلو ببرد؛ خواه با افزایش دانش فرد و یا خواه با افزایش موهبت تخیل و خلاقیت انسان. علاوه بر آن مطالعه مرتب باعث بهبود تمرکز و حافظه افراد می شود. پس از اهمیت آن غافل نشوید.

کتاب خوانی در ایران 

ناب ایرانی

چرا کتاب گریزی؟ دغدغه های روزمره و ساعت های کاری زیاد امروزه باعث شده تا مردم ما از اهمیت مطالعه روزانه غافل شوند و برای آن کمتر وقتی را اختصاص ندهند. اگر چه کتاب و کتاب خوانی باعث ایجاد احساس آرامش و کاهش استرس است اما با ترویج و گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و شبکه های مجازی کمتر کسی رغبت به ورق زدن کتاب و لذت مطالعه نشان می دهد.

وضعیت میانگین  سرانه مطالعه کتاب در ایران به طور وحشتناکی پایین است. با اینکه عموم افراد جامعه از سطح علمی بالا و قابل قبولی برخوردارند اما سرانه مطالعه مردم در وضعیت بحرانی قرار دارد که یک امر نگران کننده می باشد. بر اساس اطلاعات و آمار های ارائه شده میزان سرانه مطالعه در کشور ۱۳ دقیقه است که در مقایسه با سرانه مطالعه کشور های توسعه یافته بسیار کم و نا امید کننده است است.

با اینکه کتاب خوانی یک تفریح کم هزینه و موثر است اما محبوبیت آن رفته رفته در کشور ما کم شده است. این عدم تقاضا باعث شده تا نویسندگان هم رغبتی به انتشار کتاب های جدید  خود نکنند.

یک مشکل و یک راه حل 

مشکل کجاست؟ خب عدم مطالعه و محدود شدن کتاب خوانی به کتب های آموزشی و درسی دلایل و پارامتر های مختلفی در جامعه ما دارد. یکی از بنیادی ترین مشکلات عدم داشتن زمان و مشغول بودن افراد در طی روز است. اما آیا این مشغله ها باعث کاهش استفاده ما از گوشی های همراهمان شده است؟ به طبع خیر.

امروزه در سراسر دنیا شاهد گسترش کتاب های آنلاین و مطالعه با گجت های همراه هستیم. هر چند که مطالعه کتاب و لذت ورق زدن برگ های آن چیز دیگریست، اما این صنعت به کمک افرادی آمده که دغدغه زمانی و حمل کتب را دارند. با استفاده از اپلیکیشن های کتاب خوانی دیگر هر فرد همه زمان و همه جا می تواند از مطالعه لذت ببرد و مشکلی از این حیث نداشته باشد. همچنین کاهش صرف هزینه ها می تواند پارامتر دیگری جهت جذب مخاطب به این روش نوین کتاب خوانی را به شمار بیاید.

اپلیکیشن رمان ناب

رمان ناب

رمان ها از پرطرفدار ترین کتاب ها میان تمامی  مردم خصوصا میان قشر جوان و نوجوان می باشد. این دسته از کتاب ها با اشاره به یک داستان  معمولا دنباله دار مخاطب را به دنیای جدید و اسرار آمیز خود می کشاند که در دل آن تجربه ها و درس هایی برای زندگی نهفته است. به راستی حقیقت دارد که هر کتاب، یک زندگی جدید  را برای خواننده آن رقم می زند.

رمان

اپلیکیشن ایرانی رمان ناب که توسط اردلان رحمانی در اپلیکیشن بازار منتشر شده است بالغ بر ۲۰ هزار نصب داشته و از استقبال قابل توجهی برخوردار گردیده است. این اپلیکیشن شامل برخی از محبوب ترین و جدید ترین رمان های ایرانی بوده که به رایگان در اختیار مخاطبان قرار گرفته شده است.

ناب ایرانی

از ویژگی های کاربردی این اپلیکیشن می توان به وجود خلاصه هر کتاب در بخش اول سر فصل ها اشاره کرد. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که با خواندن خلاصه ای از موضوع کتاب دریابید که به خواندن تمام آن داستان علاقه دارید یا نه. همچنین در قسمت تنظیمات با انتخاب رنگ و سایز قلم و فاصله بین خطوط می توانید فونت مورد نظر خود را تنظیم نمایید.

ناب ایرانی

اپلیکیشن رمان ناب دارای تعداد محدودی از رمان هاست، اما با اپدیت ها جدید این برنامه به تعداد رمان ها در ژانر های مختلف افزوده می شود. می توان انتظار داشت که در آینده ای نه چندان دور به شمار بالایی از رمان های موجود برسد.

همانطور که از عموم امتیازات و نظرات مخاطبان بر می آید این اپلیکیشن توانسته در جذب مخاطب موفق باشد و نظر مطالعه کنندگان را جلب کند. فراهم کردن این بستر فرهنگی کمک بزرگی در افزایش سطح مطالعه میان جوانان و نوجوانان کرده است.

هزینه کتاب

کتاب

از آن جا که نصب و استفاده از این اپلیکیشن رایگان است ، دیگر نیازی به صرف هزینه برای رمان های موجود ندارید. البته باید بدانید که صرف هزینه بابت کتاب نه تنها چیزی از شما کم نمی کند، بلکه موارد ارزشمند بیشتری به شما اضافه خواهد کرد. پس اگر نسخه آنلاین کتابی را نمی یابید و در خرید آن تعلل می کنید بهتر است شکی به دل خود راه ندهید و بدانید که چند برابر پول شما به سطح آگاهیتان افزوده خواهد شد. متاسفانه در ایران کتاب جزو کالاهای لوکس به شمار می رود و از اهمیت خرید آن کمتر سخت به میان می آید. اما ما همواره باید آگاه باشیم که متاب خوانی و مطالعه فعالیت با ارزشی است و سطح جامعه را به طرز شگفت انگیزی به بالا سوق می دهد.

می توانید اپلیکیشن رمان ناب را از اینجا دانلود کنید.

دانلود

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *