بازی دیز گان

تصویر آخرالزمان در Days Gone

تنها در اخرالزمان

هیجان گیمر ها و طرفداران ps4 برای عرضه بازی days gone روز به روز بیشتر می شود. این بازی زامبی محور آخر الزمانی که تریلرهای جذابش همگی را شگفت زده کرده در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی به طور انحصاری برای ps4 منتشر خواهد شد.

بازی‎های زامبی محور زیادی پیش از days gone توانسته اند توجه گیمرها را به خود جلب کنند، اما به جرات می‎توان ادعا داشت که این بازی از همه بازی‎های پیشین در این محتوا یک سرو گردن بالا تر است.

یکی از نسخه‎هایی که سونی برای دو کنسول آخر خود عرضه کرده است  the last of us (یا آخرین ما) بوده که یکی از بهترین عناوین آخرالزمانی سال‎های اخیر است. اما این بار سونی با بازی جدید خود یک دنیای جدید تر و وسیع‎تری را به رخ کشیده است.

اخرالزمان

همه گیمرها با این نوع بازی‎های ترسناک و رعب آور آشنا هستند. اما در days gone شخصیت اصلی بازی یعنی دیکن سنت جان با دنیایی از زامبی‎ها مواجه است. البته این بار سونی خواسته این موجودات ترسناک را فریکر بنامد. فریکر‎ها تقریبا مانند همان زامبی‎های قبلی خودمان هستند اما گفته شده که برخلاف آن‎ها موجوداتی زنده اند که همواره دنبال آب و غذا هستند.

تنها در اخرالزمان

شاید در طول بازی این برداشت را بکنید که دیکن یک شخص مزدور و آدم کش است که بی رحمی در ریشه و جان اوست. اما اگر تریلر را دیده باشید می‎بینید که همواره با حسرت از گذشته‎اش و دختر مورد علاقه‎اش حرف می‎زند که او نیز امروز به یکی از فریکر‎ها تبدیل شده است.

خوی وحشی طبیعت از او یک جانی ساخته تا برای بقا دست به هر کاری بزند. حتی کشتن همنوعانش! در این میان با چالش‎های زیادی نیز روبرو می شود.

بازی اخر الزمانی

در این بازی محوریت هیجان بر فرار کردن از دست این موجودات است نه کشتن آن ها. چون به قدری تعداد آن ها زیاد است که چاره ای جز فرار ندارید. فریکر‎ها موجوداتی‎اند که سعی در ترساندن انسان ها دارند و با یک تیر از پا در می‎آیند. دیده شده که این فریکرها بیشتر می‎خواهند ایجاد وحشت کنند. آن ها حتی زمانی که بسیار نزدیک موجودات زنده قرار می‎گیرند لحظه‎ای مکث می‎کنند تا فرار کنید.

گرافیک تصاویر به قدری بالا و با جزئیات است که رعب و وحشت را به دل بیننده می‎نشاند و یک تجربه مملو از هیجانات است. زمین بازی بسیار پهناور و گسترده است و سلاح‎های گرم و سرد زیادی برای دیکن سنت جان طراحی شده است که درهمه نواحی یافت می شوند.

جنگ با فریکرها

کاربردی‎ترین وسیله دیکون موتور حرفه‎ایش برای فرار است. این موتور که بسیار تندوتیز است در موقعیت های زیادی به دیکون برای گذر از مسیرهای سخت و پر خطر کمک می کند. پس دست شما برای دفاع و گریز تا حد زیادی باز است. حتی پنهان شدن در جاهای مختلف هم یکی از راه‎های دفاعی است.

بازی زامبی محور

محیط بازی بسیار زنده و پویا طراحی شده است. بدین گونه که کاربر را با چالش‎های زیادی روبرو می کند. در طی بازی می‎توان حتی از دشمنان بر علیه یکدیگر استفاده کرد. سکوت اصل بقا در مقابل فریکر‎هاست پس هوشیار باشید و سروصدایی ایجاد نکنید مگر حین تله سازی.

days gone

این شهر ویروس زده طعمه‎های زیادی را به خو گرفته و همه انسان‎ها و حتی جانواران را درگیر کرده است. بله جانوران! در محیط بازی علاوه بر فریکر‎ها ممکن است هر لحظه با حیوانات وحشی مثل خرس، گرگ و حتی پرنده های ویروس زده مواجه بشوید. این امر یک تجربه جدید برای گیمر‎هاست.

بازماندگان چاره‎ای جز فرار کردن و پناه بردن به کوه و بیابان را ندارند و برای بقا به هر دست آویزی چنگ می‎زنند حتی برای قربانی کردن یکدیگر.

بازی اخرالزمانی

در بازی days gone دیکون گاهی برای بقا روش‎های بی رحمانه ای را پشت سر میگذارد. این کاراکتر که دیگر تمام روزگار خوش گذشته اش با زن مورد علاقه اش را از دست داده دیگر رحمی برایش نمانده است.

در طی بازی گاهی برای زنده ماندن از طعمه کردن هم نوعان خود یعنی آخرین باز مانده ها بهره می برد. تله ساختن های گوناگون می تواند در جهت پیشبرد هدف موثر باشد. البته ممکن است خود گرفتار تله های مختلف بازی به دست فریکرها شوید. در این دنیای بی رحم باید هر لحظه منتظر یک اتفاق رعب انگیز باشید.

چیزجالبی که راجع به این بازی باید بدانید این است که روند بازی یک سیر به خصوص و یک مسیره ندارد. یعنی شما ممکن است با هر تصمیم گیری روی ادامه سرنوشت دیکون اثر بگذارید و پایان های متفاوتی را رقم بزنید.

دیگر هر چه بتوان راجع به هیجان به نمایش در آمده از این بازی گفت هنوز هم کم است. days gone با رزولوشن ۴k و نرخ فریم ۳۰ اجرا خواهد شد و مانند یک دنیای واقعی پیش چشم شما عمل می کند.

Overall
۷۶.۳%
۷۶.۳%
 • گرافیک بازی - ۸۰%
  ۸۰%
 • سرعت اجرا - ۷۵%
  ۷۵%
 • گیم‌پلی - ۸۰%
  ۸۰%
 • داستان - ۷۰%
  ۷۰%
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *