باتری

پرچم دار جدید سونی این بار از دیدگاه دیگری مورد آزمایش و تست قرار گرفت . سونی مدتی پبش اعلام کرد که علت گران بودن این گوشی هوشمند به دلیل دوربین بسیار حرفه ایی این مدل است . این گوشی هوشمند ۵.۸ اینچی دارای رزولوشن ۴K است و در حال حاضر یکی از برترین گوشی موجود در بازار جهانی است و به تنهایی دارای بالاترین کیفیت صفحه نمایش است.

گوشی هوشمند Xperia XZ2 Premium از قوی ترین پردازنده حال حاضر کمپانی کوالکام استفاده می کند و کیفیت صفحه نمایش بسیار بالایی دارد حال امروز یک آزمایش صورت گرفت که عمر باتری این پرچم دار را با پرچم داران سال های گذشته سونی مورد ارزیابی قرار می دهد و از یک باتری ۳۵۴۰ میلی آمپری استفاده می کند .

این حجم از باتری شاید در نگاه اول کاملا معمولی باشد اما باید این نکته را در نظر گرفت که میلی آمپر باتری تنها یکی از ویژگی های گوشی موبایل در این زمینه است و بهینه سازی ها در این بخش بسیار تاثیر گذارخواهد بود.

مقایسه باتری گوشی هوشمند Xperia XZ2 Premium ر با سایر پرچم داران سال های گذشته این برند به شرح زیر است که با هم مشاهده می کنیم :

مدت زمان ۷ ساعت و ۲۵ دقیقه، یک عملکرد معمولی و حتی ضعیف را در مقایسه با گوشی های دیگر به همراه دارد اما باید این نکته را یاد آور شد که Xperia XZ2 Premium صفحه نمایشی با رزولوشن بسیار بالا دارد و در حال حاضر هیچ گوشی هوشمندی با چنین صفحه نمایش در بازار وجود ندارد.

نکته قابل توجه این موضوع از آن جهت است که این گوشی در مقایسه با نسخه قدیمی تر خود عملکرد برتری را داشته است.

در مقایسه با برند های آیفون و برخی پرچم داران سامسونگ نیز عملکرد به همین روال است از برخی ضعیفتر با در برترین حالت نیز با برخی هم رده است با این وجود از دید بسیاری از کارشناسان عملکرد سونی در بخش باتری قابل توجیح است و آن را نقظه ضعف این برند پرطرفدار نمی دانند. در مقایسه میان ساید برند ها نکته قابل توجه عملکرد آیفون ایکس است که با ۸ ساعت و ۴۱ دقیقه در حال حاضر عملکرد خوبی را داشته است اما در مقایسه با گوشی های سونی به جز نسخه پرمیوم ضعیف تر بوده است.

اما در بخش عملکرد باتری یک نکته دیگر نیز قابل تامل است و آن هم مدت زمان شارژ شدن گوشی موبایل است . در این بخش نیز سونی عملکرد معمولی داشته است و در مقایسه با پرچم داران سامسونگ بسیار زمان بیشتری نیاز دارد . Xperia XZ2 Premium برای یک بار شارژ کامل مدت ۱۷۲ دقیقه زمان نیاز دارد که در مقایسه با Samsung Galaxy Note 8 در حدود ۷۰ دقیقه زمان بیشتری نیاز دارد که کمی ناراحت کننده به نظر می رسد و شاید در این مورد برخی از کاربران خود را از دست دهد.

 

منبع : کالاسودا

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *