مسابقه عکاسی از منظره
دره‌های درخشان، طوفان‌های برفی و مناطق کوهستانی سرد، در تصاویر برندگان مسابقه عکاسی از منظره سال ۲۰۱۸ وجود دارد. این یک رقابت عکاسی منحصر به فرد است که برای نمایش دادن حومه بریتانیا طراحی شده است.

مسابقه عکاسی از منظره در سال ۲۰۰۶ توسط عکاس "چارلی وایت" تاسیس شد، این مسابقه برای تجلیل از وسعت و زیبایی مناظر بریتانیا طراحی شده‌است. این رقابت، به دو بخش بزرگسالان و جوانان تقسیم می‌شود که چهار دسته در هر بخش را در بر می‌گیرد: نمای کلاسیک، نمای زندگی، دید شما و نمای شهری.

این جایزه بزرگ امسال به "پیت روبوتوم" به خاطر تصویر باشکوه یخ در منطقه‌ای از ارتفاعات اسکاتلند به نام گلنکو تعلق گرفت. ۱۰۰۰۰ پوند (۱۳۰۰۰ دلار) جایزه‌ برای این عکس به او داده شد.

چارلی وایت رئیس هیئت ژوری درباره تصویر پیت روبوتوم می‌گوید: " خطوط مورب قوی‌ای از شکستگی‌های یخ در تصویر پیت وجود دارد و در پس‌زمینه تصویر "بوچایلی اتیو مور" (Buachaille Etive Mòr) را منعکس می‌کنند. شما نمی‌توانید چشم خود را از رابطه بین کوه و یخ بردارید؛ این تصویر بسیار قوی است و دقت ریاضی در آن وجود دارد."

جایزه بهترین تصویر سال در بخش جوانان به تصویر دوچرخه سوار در کوهستان داده شد که در حال جهش در هوا است.

دوچرخه سوار کوهستان

جایزه ویژه مجله ساندِی‌تایمز نیز به عکسی از استوارت مک گلنون به نام Buttermere Bloom داده شد. این تصویر که در کنار منطقه دریاچه‌ای در Cumbira دیده می‌شود، شبیه به نقاشی منظره نمای قرن نوزدهم است.

Buttermere Bloom

چارلی وایت در مورد این رقابت توضیح می‌دهد: "تنوع غنی منظره بریتانیا چیزی است که برای همه ما در دسترس است و ما برای لذت بردن از آن استفاده می‌کنیم. این رقابت یک پلت فرم ادامه‌دار برای ثبت تصاویری است که بهترین سمبل سرزمین ما و زمان ما را فراهم خواهد کرد و آن به عنوان رکورد کشور ما ثبت خواهد نمود."

برخی دیگر از تصاویر برجسته عکاسان منظره سال ۲۰۱۸:

برنده دسته دید شما، زیبایی در زوال، ادینبورگ، اسکاتلند توسط نیکی گودفِلو.

landscape

برنده جایزه چاپ فوجی فیلم، اد آلن.

Beauty in Decay

برنده بخش نمای کلاسیک، جان فینی.

برنده بخش نمای کلاسیک. جان فینی.

برنده بخش نمای زندگی، ماهیگیر، مایک بلیکی.

Mick Blakey

برنده بخش نمای شهری، بریستول انگلستان، الکس ولف وارمن.

England
از روز ۱۹ نوامبر به مدت چند ماه ین تصاویر در یک نمایشگاه ویژه در ایستگاه قطار واترلو به نمایش گذاشته خواهند شد. عکس‌های برنده نیز در یک کتاب همراه با عنوان عکاس منظره سال به نمایش گذاشته می‌شوند.
بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *