جنگنده-f-35b

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، همانطور که دو جنگنده F-35B را در روز ۲۵ سپتامبر بر روی عرشه پرواز، ناو هواپیما ملکه الیزابت، فرود آورد، به تجارت ناو هواپیما وارد شد،

با کنترل فرمانده نیروی دریایی "ناتان گری (Nathan Gray)" و رهبر گردان RAF، اندی اِجل، هواپیمای "VSTOL" با موفقیت از عرشه ناو هواپیما ملکه الیزابت پرواز کرد و مجدد فرود آمد.

در حال حاضر، بزرگ‌ترین کشتی جنگی ساخته‌شده برای نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، ناو هواپیمابر ملکه الیزابت، به همراه ۱۴۰۰ ملوان، خدمه پرواز و نیروی دریایی سلطنتی در حال حاضر در اقیانوس اطلس به ساحل شرقی آمریکا به سر می‌برند. این اولین بازدید این کشتی جنگی از ایالات‌متحده است که در اولین بازدید از ۲۴ هواپیمای مافوق صوت و مانورهای مشترک با کشتی‌های نیروی دریایی بریتانیا و خارجی انجام خواهد داد. این ناو هواپیمابر می‌تواند حداکثر ۴۰ هواپیما را حمل کند.

جنگنده F-35B

اگر چه  از زمانی که ناو هواپیمابر سلطنتی در سال ۲۰۱۱ از کار افتاد، این اولین باری است که یک هواگرد ثابت بال، از یک کشتی جنگی بریتانیایی پرواز کرده، نیروی دریایی و خلبانان نیروی هوایی سلطنتی به آموزش در آمریکا در یک برنامه تبادل برای حفظ مجموعه مهارت‌هایی که برای عملیات حمل و نقل نیاز است ادامه داده‌اند. این کار شامل هزاران ساعت تمرین شبیه‌سازی، پرواز آزمایشی انواع جنگنده F-35B ، و کار کردن به عنوان سرنشینان پرواز بر روی ناوهای هواپیمابر ایالات‌متحده بود.

به گفته نیروی دریایی سلطنتی، هم ناوهواپیمابر ملکه الیزابت و هم هواپیماهای اف- ۳۵، در هفته‌های آینده، آزمایش‌های بسیاری را در دریاها و شرایط آب و هوایی گوناگون پشت سر خواهند گذاشت.

ناو هواپیمابر ملکه الیزابت، قرار است برای استفاده کامل تا سال ۲۰۲۱ به خدمات کامل خود ادامه دهد. به دنبال آن کشتی خواهرش، پرینس آو ولز، که هم اکنون در حال تکمیل ساخت در اسکاتلند است، به راه اُفتد.

بری دیدن تصاویر این ناو بر روی عکس‌های زیر کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *