دکتر ای کیو

دکتر آی‌کیو،معلم همراه

دکتر ای کیو

از فواید آموزش آنلاین هر چه بگوییم کم گفتیم. از صرفه جویی در زمان و هزینه بگیر تا امکان مشاهده چند باره هر ویدیو. این روز ها که استفاده از موبایل های هوشمند بین نوجوانان هم مرسوم شده است، چه بهتر که برنامه های مفیدی جهت تشویق آن ها به درس خواندن بیشتر و بیشتر شود.

دکتر آی‌کیو، معلم همراه

دکتر آی‌کیو یکی از مفید ترین برنامه های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی پیش از دانشگاه می‌باشد. این اپلیکیشن آموزش محور دانش آموزان را در تمامی مقاطع کمک می‌کند تا به طور رایگان از تدریس بهترین اساتید بهره گیرند و در درس های خود موفق عمل کنند.

دکتر ای کیو

این که اپلیکیشن دکتر آی‌کیو به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است یکی از ویژگی های متمایز آن برشمرده می‌شود. زیرا بسیاری از وبسایت ها و برنامه های آموزشی با صرف پرداخت هزینه ای برای کاربر قابل استفاده است. این رایگان بودن مبنی بر کم ارزشی یا بی کیفیتی این ویدیو ها و نحوه تدریس نیست، بلکه یک برنامه موثر جهت تقویت درسی دانش آموزان است.

اساتید مجرب

دکتر آی‌کیو کلکسیونی از اساتید با سابقه و با تجربه است که در درس های پایه های مختلف ویدیو آموزشی ارائه داده اند. این پایه ها از پیش دبستانی تا کنکور رشته های ریاضی، تجربی و انسانی طبقه بندی شده است. هر رشته و هر درس در بخش هایی مرتب قابل نمایش اند.

دکتر ای کیو

در اپلیکیشن دکتر آی‌کیو برای هر درس و یا هر مبحث اساتید مختلفی آموزش خود را ارائه داده اند. شما می‌توانید با مشاهده چند نمونه از تدریس های مختلف بهترین استادی را که مفهوم درس را با آن بهتر می‌فهمید انتخاب کنید و از آن پس فقط ویدیو های او را دانلود کرده و ببینید. زیرا برای هر درس با اساتید متفاوت روش تدریس ها نیز متفاوت می‌باشد و فهم هر کدام برای هر شخص متفاوت است.

ویدیو های ارزشمند

دکتر آی‌کیو دارای بیش از ۶۰۰۰ ساعت ویدیو آموزشی کاربردی است. این ویدیو ها که توسط چیزی بالغ بر ۵۰۰ مدرس برتر آموزش داده شده ، با روش هایی آسان و ملموس درس ها را برای افراد ارائه داده اند.

دکتر ای کیو

کلاس ها و آموزشگاه های زیادی اقدام به برگزاری کلاس های تقویتی و آموزشی کرده اند، اما چه چیزی بهتر از آموزش رایگان در حالیکه در خانه خود یا هر جای دیگر هستید و نیازی به رفتن به کلاس ندارید.

ویدیو ها قابلیت دانلود دارند و شما می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و در زمانی که آفلاین هستید مشاهده کنید. اگر از ویدیویی استفاده کردید و راضی بودید نظر خود را برای کاربران دیگر بنویسید تا بتوانند قبل از مشاهده آن یک دید کلی به آن ویدیو پیدا کنند.

پروتکل کلی برنامه

جهت عضویت در اپلیکیشن دکتر آی‌کیو ابتدا باید شماره خود را وارد کنید تا ثبت نام شوید. سپس باید پایه تحصیلی موردنظرتان را انتخاب کنید که در زمان ورود به سایت ویدیو های رشته و پایه خودتان قابل مشاهده باشد. البته در داخل برنامه هم می‌توانید پایه خود را تغییر دهید و از سایر ویدیو ها بهره ببرید.

دکتر ای کیو

در صفحه نخست دکتر آی‌کیو قسمت های متفاوتی مشاهده می‌شود. قسمت بالایی صفحه اسامی تمام درس های پایه مربوطه تان قابل انتخاب است. در قسمت بعدی بخشی به نام "پیشنهاد ویژه" آمده که ویدیو های مهم تر در آن قرار دارد. در بخش های بعدی دو پارت "قبلا دیده ام" و "باید ادامه دهید" وجود دارد که مربوط به ویدیوهایی است که مشاهده کرده اید یا نا تمام مانده است.

دو قسمت آخر مربوط به بخش "مورد پسندها" و "آخرین تولیدی" هاست که ویدیو هایی که بیشترین دانلود را داشته اند و جدید ترین ویدیو های منتشر شده را دسته بندی کرده اند. به این طریق شما در پیدا کردن ویدیو های مورد نظرتان هرگز دچار مشکل نمی‌شوید و با یک سرچ ساده همه نتایج قابل دانلود است. همچنین از طریق جستجوی صوتی می‌توانید ویدیوی مورد نظرتان را پیدا کنید.

نکات نهایی

اپلیکیشن دکتر آی‌کیو که یک بستر آموزشی مجازی است دارای بازخورد های مثبت زیادی بوده است. در هر آپدیت این اپلیکیشن ویدیو ها به روز تر شده و اشکالات نسخه قبلی هم برطرف می‌شوند. ویدیو های این برنامه قابلیت اشتراک گذاری دارند و شما می‌توانید به راحتی آن ها را در اختیار دوستان خود قرار دهید.

کتاب های دکتر آی کیو یکی از مجموعه کتاب های گروه آموزشی جوکار ( گاج )است که برای دانش آموزان تهیه دیده شده اند. در این کتاب ها و پاسخنامه های آزمون گاج بارکدی وجود داردکه می‌توانید با اسکن آن ها توسط اپلیکیشن به راحتی ویدیو های مربوطه را پیدا کنید و از تدریس آن مجموعه بهره ببرید.

اپلیکیشن دکتر دی‌آر را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

بازار

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *