انرژی خورشیدی

بیش از ۳۰ سال پس از بدترین فاجعه هسته‌ای در تاریخ، منطقه چرنوبیل بار دیگر نیروی انرژی خورشیدی تولید می‌کند. از خاکستر نیروگاه هسته‌ای، نیروگاه خورشیدی چرنوبیل به وجود خواهد آمد که رسماً با مراسم افتتاحیه روز جمعه آغاز شد.

پروژه خورشیدی چرنوبیل توسط شرکت انرژی اوکراین رودینا (Rodina) و Enerparc AG رهبری می‌شود. بیش از ۳۷۰۰ پنل خورشیدی در حدود ۱.۶ هکتار (۴ ولتاژ) قرار دارند که تنها ۱۰۰ متر (۳۲۸ فوت) از رآکتور شماره ۴ فاصله دارد، که زمین صفر فاجعه سال ۱۹۸۶ است. نیروگاه جدید از ۱ جولای، حدود ۱۸ سال پس از بسته شدن آخرین رآکتور هسته‌ای، انرژی را به شبکه برق اوکراین منتقل کرده‌ است.

انرژی خورشیدی چرنوبیل

انرژی خورشیدی یک انتخاب منطقی برای این منطقه است. این منطقه محروم با ۲۶۰۰ کیلومتر مربع (۱۰۰۰ مایل مربع) به طور اساسی خالی، ناامن برای سکونت و نامناسب برای کشاورزی است - اگرچه به نظر می‌رسد که حیات وحش محلی از غیبت ما لذت می‌برد. به عنوان یک پاداش، بیشتر زیرساخت مورد نیاز برای تغذیه انرژی در شبکه در حال حاضر در محل قرار دارد.

نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل در شکل فعلی خود ظرفیت تنها ۱ مگا واتی را دارد - تنها بخشی از ۴۰۰۰ مگاوات که نیروگاه هسته‌ای قدیمی مدعی آن است. اما علاوه بر مزایای ایمنی مشهود، برنامه‌هایی برای افزایش تولید تا ۱۰۰ مگاوات در آینده وجود دارد.

انرژی خورشیدی چرنوبیل

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *