شارژر خودرو الکتریکی

اگر تکنولوژی شارژر خودرو الکتریکی توسط دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی به مصرف کنندگان برسد، این شارژرها می‌توانند بسیار کوچک‌تر و کارآمدتر شود. این سیستم همچنین می‌تواند سریع‌تر شارژ کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

در یک دستگاه شارژر معمولی ۵۰ کیلو واتی که برای خودروی برقی استفاده می‌شود، یک مبدل توزیع ۱۰۰۰ کیلوگرمی قدرت را از یک خط ولتاژ متوسط دریافت کرده، سپس ولتاژ را به ۴۸۰ ولت کاهش می‌دهد. بنابراین می‌توان آن را با یک شارژر سریع ۲۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرمی مورد استفاده قرار داد. این شارژر به نوبه خود ولتاژ AC را به DC تبدیل می‌کند و آن را با باتری خودروی الکتریکی یا برقی سازگار می‌کند.

شارژر خودرو الکتریکی

در مقابل، شارژر پرسرعت جدید ۵۰ کیلوواتی جدید (MVFC) وظایف مبدل و شارژر سریع را به طور هم زمان انجام می‌دهد، چرا که مستقیماً قدرت را از خط ولتاژ متوسط می‌گیرد و آن را برای استفاده در یک باتری تبدیل می‌کند. این طراحی با استفاده از دستگاه‌های نیمه رسانای با اختلاف باند عریض ایجاد می‌شود، باعث می‌شود که بتوان شارژرهایی با اندازه کوچک‌تر و سرعت تقریباً برابر با مدل‌های معمولی رایج تولید کرد. این شارژرها تنها یک دهم اندازه شارژرهای معمولی را دارند و وزن آن حدود ۱۰۰ کیلوگرم است (۲۲۰ پوند) و می‌توان به سادگی بر روی یک دیوار یا ایستگاه شارژ نصب شود.

علاوه بر کوچک‌تر بودن و سبک‌تر بودن نسبت به همتایان مرسوم خود، شارژر خودرو الکتریکی MVFC، از نظر انرژی نیز بهینه هستند و انرژی کمتری را به شکل گرما از دست می‌دهد. در حالی که سطح بهره‌وری شارژرهای معمولی خودروهای برقی به ۹۳ درصد می‌رسد (یعنی هفت درصد از توان به صورت گرما از دست می‌رود)، بنا بر گزارش‌ها شارژر خودرو الکتریکی جدید دانشگاه NC اتلاف انرژی را مدیریت می‌کند و آن را به ۹۷.۵ درصد می‌رساند.

شارژ ماشین برقی

 

محققان دانشگاه NC در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک شارژر ۱ مگا واتی با ۵ درگاه شارژ خودروی برقی هستند که هر درگاه می‌تواند حداکثر ۳۵۰ کیلووات برق ذخیره کند.این شارژر توان خود را از خط کمکی دریافت می‌کند که به طور مستقیم به مبدل متصل شده است، که به نوبه خود یک ریزشبکه محلی DC را تغذیه می‌کند. چندین وسیله نقلیه می‌توانند به طور همزمان توسط دستگاه شارژ شوند (هرچند احتمالاً هر پنج درگاه نتوانند با حداکثر توان ۳۵۰ کیلووات شارژ کنند)، اما متخصصان ادعا می‌کند که شارژر جدید خودروی برقی می‌تواند تا هفت بار سریع‌تر از شارژرهای معمولی با توان ۵۰ کیلووات ماشین‌های برقی را شارژ کنند.

شرکای صنعتی در حال حاضر به دنبال آوردن این فن‌آوری به بازار هستند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *