ایلتس اسپیکینگ

نمره مطلوب با آیلتس اسپیکینگ

ایلتس اسپسکینگ

این روز ها که تب مهاجرت جهت تحصیل و اشتغال زیاد شده، کسب نمره خوب در آزمون آیلتس از اهمیت زیادی برخوردار است. در حال حاضر آیلتس معتبر ترین آزمون مهارت سنجی زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشور ها جهت تحصیل،زندگی و اشتغال به کار می آید. این آزمون شامل سنجش ۴ مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ می‌باشد.

اسپیکینگ

افراد باید در زمانی کمتر از سه ساعت سطح دانش خود را مورد آزمون قرار دهند و بر اساس آن نمره ای کسب کنند. لازم به ذکر است که نمره شما در هر سطحی بسیار حائز اهمیت است و حتی نیم نمره کمتر و بیشتر در پذیرش شما در دانشگاه های مختلف موثر است.

اهمیت اسپیکینگ قوی در آیلتس

بخش اسپیکینگ در آزمون آیلتس بسیار تاثیر گذار و موثر است. آیتم های زیادی در این بخش باید رعایت شود تا شما را یک اسپیکر خوب نشان دهد. علاوه بر تسلط کامل به تلفظ ها و دایره لغات بالا، حتی نوع حرف زدن ، تن صدا و یا زبان بدن شما نیز در این مرحله مهم است.

شما باید از قبل آزمون به حدی تمرین اسپیکینگ داشته باشید تا بتوانید به هر سوالی پاسخ دهید. آزمون گیرنده در سه بخش متفاوت مهارت اسپیکینگ شما را می‌سنجد و بر اساس آن به شما نمره می‌دهد. این سوال ها از مسائل روتین زندگی شما گرفته تا سوالات انتزاعی و کلی راجع به موضوعات و حوزه های مختلف.

اپلیکیشن اسپیکینگ آیلتس 

اپلیکیشن اسپیکینگ آیلتس یکی از غول های بزرگ آزمون آیلتس را برای شما قابل گذر کرده است. از آن‌جا که لازمه تقویت اسپیکینگ تمرین زیاد و مرتب است، با این اپلیکیشن به خوبی قادر خواهید بود خود را بسنجید.

اسپیکینگ ایلتس

اسپیکینگ آیلتس به گونه ای طراحی شده است که شما در حوزه های مختلف سوالاتی را ببینید و سعی کنید پاسخ آن ها را به صورت وویس ضبط کنید. به این طریق شما یک بار دیگر به صدای ضبط شده خود گوش فرا می‌دهید و سعی می‌کنید ایرادات خود را بر طرف کنید. همچنین این وویس ها قابلیت اشتراک گذاری دارند تا بتوانید نظر دیگران و یا اساتید خود را درباره آن ها بدانید تا آن ها نیز در جهت بهبود شما کمکتان کنند.

sample

در زیر هر سوال بخشی به نام sample یا نمونه قرار دارد که یک جواب فرضی اما جامع و کامل به سوال است. این جواب ها مانند مثالی برای شما می‌باشند تا با خواندن آن ها برای پاسخ خود ایده بگیرید و سعی کنید به خوبی آن جواب بدهید. در این سمپل ها بسیاری از اصطلاحات و کلمات کاربردی به کار رفته که در تقویت دانش لغوی شما بسیار موثر است. در اسپیکینگ استفاده درست از لغات و اصطلاحات عامیانه تر بسیار حائز اهمیت است. پس به این نمونه ها دقت کنید و بخش های مفید آن را یاد بگیرید.

بخش مجموعه تست

اگر وارد صفحه اصلی اپلیکیشن اسپیکینگ آیلتس شوید با بخشی به نام مجموعه تست مواجه خواهید شد. در این قسمت شاهد مجموعه های سه بخشی خواهید بود.

ایلتس

در آزمون آیلتس آزمون گیرنده ابتدا سوالاتی کلی درباره خود شما می‌‌پرسد تا با شما بیشتر آشنا شود. در بخش دوم یک سوال کلی مطرح خواهد شد که شما باید به صورت مونولوگ چند دقیقه راجع به سوال حرف بزنید. دقت کنید که از پاسخ های کوتاه و گنگ بپرهیزید. حتی اگر جواب را نمی‌دانید یا در آن موقعیت نبوده اید حقه بزنید و یک جواب نا واقعی از خود بسازید.

پس از پایان بخش دوم ، در بخش سوم آزمون گیرنده سوالاتی از جواب بخش قبلیتان خواهد پرسید و شما باید به آن ها پاسخ دهید. قسمت مجموع تست اسپیکینگ آیلتس نمونه سوالاتی طبق بخش های بالا دارد که شما را در جوابگویی به سوالات متفاوت کمک می‌کند.

بانک clu card ها

ایلتس اسپیکینگ

درقسمت clu card های اپلیکیشن آیلتس اسپیکینگ کلمات متعددی وجود دارد که در رابطه با هر کدامشان سوالاتی مطرح شده است. سوالات انتزاعی تر را می‌توانید در این بخش بیابید و تمرین کنید. با سرچ کلمه مورد نظرتان مجموعه ای از سوالات مربوط به آن قابل نمایش است.

نکات پایانی

اسپیکینگ آیلتس  دارای پرداخت درون برنامه ای است. به این صورت  که تنها بخش های آغازین هر قسمت رایگان در اختیار شماست. برای بهره گیری از کل برنامه می‌توانید نسخه کامل آن را خریداری کنید.

در قسمت معیار های نمره دهی و نکات و پیشنهادات ، توصیه های کاربردی و مهمی به آزمون دهنده شده است. شما می‌توانید با مطالعه این بش یک سرنخ کلی و صحیح از نحوه آزمون بدست آورید. پس به دقت تمام بخش های آن را بخوانید و در تمرین های خود آن ها را به کار گیرید.

ایلتس

در آخر باید بدانید که گرفتن نمره خوب در آیلتس به آن سختی ها که فکر می‌کنید نیست. شما علاوه بر این که باید دانش عمومی بالایی داشته باشید، باید مهارت لازم جهت خوب پاسخ دادن به سوالات را کسب کنید. برای مثال می‌توان گفت که آیلتس یک امتحانی مثل کنکور است. در کنکور هم تنها رمز موفقیت افراد دانش بالا نیست، بلکه مهارت ، سرعت و دقت کافی جهت یافتن بهترین جواب هم شرط بسیار مهمی است.

اپلیکیشن آیلتس اسپیکینگ را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

بازار

 

 

 

 

برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *