اسپیس ایکس

در چند سال گذشته، اسپیس ایکس (SpaceX) فرود موشک‌ها را از دستاوردهای فوق العاده به رویدادهای معمول تبدیل کرده است. این شرکت امروز یک نقطه عطف دیگر را با فرود ایمن فالکون ۹  اش در خاک کالیفرنیا که اولین بار در ساحل غربی ایالات‌متحده فرود آمد، به دست آورده‌ است.

اگر چه این ۳۰ اُمین پرتاب اسپیس ایکس بوده است، تلاش کردند تا این موشک را بر روی سکویی در اقیانوس در کیپ کاناورال، فلوریدا، جایی که بیشتر ماموریت‌های خود را در آنجا به اجرا در می‌آورد، فرود آورند.

ماموریت امروز که در آن موشک فالکون ۹، ماهواره SAOCOM 1 A را به مدار پایین زمین برای آژانس فضایی آرژانتین پرتاب کرد، از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا خارج شد. به زودی درست در جایی که شروع شد، به طور ایمن بر روی منطقه فرود ۴ در حدود ۱۴۰۰ فوت (۴۲۵ متر) از سکوى پرتاب موشک، خاتمه می‌یابد.

این دوازدهمین فرود زمینی برای SpaceX و اولین بار برای فرود در پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ است. جایی که SpaceX موشک‌های خود را از آنجا برای ماموریت و این که چگونه ظرفیت بارگیری آن باید در مدار قرار گیرد، پرتاب می‌کند، در حالی که در آنجایی که فرود می‌آید تا حدی به این که چه مقدار سوخت باقی می‌ماند، بستگی دارد.

بنابراین موفقیت امروز، ورود یک گزینه فرود جدید برای شرکت را خبر می‌دهد و انعطاف‌پذیری بیشتری را برای بازیابی موشک‌ها ارائه می‌دهد که بخش مهمی از هدف اصلی این شرکت است تا هزینه فضاپیمایی را کاهش دهد.

این رویداد ممکن است باعث جلب توجه ساکنان لس‌آنجلس شده باشد و نیروی هوایی پیشاپیش در حال هشدار دادن در مورد احتمال صدمات صوتی است. این‌ها به عنوان امواج شوک ناشی از تقویت‌کننده به سرعت بالاتر از سرعت صوت رخ می‌دهند. پرتاب و فرود آمدن همچنین یک نمایش بصری نیز ایجاد کرد، همانطور که شهردار شهر، اریک گارسِتی، این عکس را به اشتراک گذاشته است.

موشک اسپیس ایکس SpaceX

او گفت: "نه، قطعاً موجود فضایی نیست، چیزی که شما به آن نگاه می‌کنید اولین پرتاب و فرود هواپیمای SpaceX فالکون ۹ در ساحل غربی است. این موشک از پایگاه نیروی هوایی وندربرگ در ساعت ۷: ۲۱ بعد از ظهر بلند شد و سالم بر روی زمین فرود آمد."

برای دیدن تصاویر زیر، بر روی آن‌ها کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *