یک مکان ساکت 2

وقتی که اوایل امسال فیلم "یک مکان ساکت" به نمایش در آمد تقریبا هیچکس نمی توانست پیش بینی کند که تا این حد بتواند موفق باشد. ولی این درام ترسناک خانوادگی، حالا بیش از ۳۲۸ میلیون دلار در جهان فروخته است. خیلی زود بعد از به نمایش در آمدنش متوجه شدیم که درباره ساخت "یک مکان ساکت ۲" صحبت‌هایی ابتدایی مطرح شده است. درحالیکه یک دنباله برای یک فیلم ترسناک موفق به نظر خیلی عاقلانه نمی رسد ولی "یک مکان ساکت" هم هر مدل فیلم ترسناکی نیست. نویسنده، کارگردان و بازیگر "جان کراسینسکی" فیلم را با تمرکز بسیار دقیق روی احساسات و تم های پدر/مادر بودن و از دست دادن چیزهای باارزش، پر کرده و واقعا این فیلمی است که خیلی ها را با این واقعیت که این فیلم تا چه اندازه از لحاظ تجربه بصری، احساسی قوی است شگفت زده کرد.

یک مکان ساکت
کراسینسکی واضح است که یک استعداد بسیار مورد توجه است، نه تنها مشغول پروژه های کارگردانی خودش است بلکه در سری جک رایان کمپانی آمازون –که تولید سیزن ۲ آن از دو هفته دیگر آغاز می شود- هم نقش آفرینی می کند. در نتیجه وقتی صحبت هایی مطرح شد که کمپانی پارامونت درحال کار روی ساخت دنباله ای برای "یک مکان ساکت" است، نگرانی هایی ایجاد شد که شاید استودیو قسمت دو را بخواهد سریع تر بسازد تا دیرتر و در نتیجه کراسینسکی در فیلم نخواهد بود.
خوشحالم که گزارش کنم این اتفاق نخواهد افتاد چون به تازگی درباره انتشار نسخه بلوری در تاریخ دهم جولای با تهیه کننده فیلم "اندرو فورم" صحبت کردم و فورم تاکید کرد که کراسینسکی قطعا در قسمت دو حاضر خواهد بود و اضافه کرد که خوشبختانه هیچ الزامی برای سریعتر ساختن قسمت بعد، از طرف استودیو وجود ندارد :
"اوه! (کراسینسکی) قطعا خواهد بود. برای این قضیه خوش شانس بودیم. من فیلم هایی کار کرده ام که استودیو به شما می گوید "این تاریخ تحویل فیلم تو ست. برویم انجامش بدهیم!" ولی برای این فیلم ما عجله ای برای هیچ چیز نداریم که این عالیست. ما آنقدر که می خواهیم و نیاز است وقت خواهیم گذاشت، می خواهیم دریابیم که باید کجا برویم ولی هیچ عجله ای برای این نیست و تازه می خواهیم شروع کنیم راجع به این فیلم صحبت کنیم. ما داریم سعی می کنیم بفهمیم که هرکسی باید چه نقشی داشته باشد و فیلم بعدی دقیقا چه شکلی خواهد بود. فیلم اول برای ما خیلی خاص است و واقعا می خواهیم که وقت بگذاریم و اصلا عجله نکنیم."

یک مکان ساکت

فورم گفت هنوز خیلی زود است که راجع به اینکه کراسینسکی نویسنده خواهد بود یا تهیه کننده و یا کارگردان قسمت دو صحبت شود ولی گفت که تا زمانی که یک قصه بی نقص داشته باشند برای "یک مکان ساکت۲" زمان لازم را صرف خواهند کرد :
"این یک فیلم خاص برای ما ست، تجربه اش و همه چیز. برای ما آسان است که در این موارد عجله کنیم و در گذشته فیلم هایی ساخته ایم که عجله کردیم و تجربه اش کردیم ولی این دفعه نمی خواهیم همچین کاری کنیم. واقعا نمی خواهیم. ما واقعا فقط می خواهیم وقت بگذاریم و هرچقدر که می خواهد طول بکشد، بکشد. فیلم بعدی هم دقیقا مثل فیلم اول باید قصه مناسبی داشته باشد. باید اینجوری باشد."
در نگاه کلی، استودیوها به دنبال این هستند که از تبدیل یک فیلم به مجموعه فیلم ها، بیشترین سود را داشته باشند. این عالی است که می شنویم که کمپانی پارامونت درک می کند که کلید موفقیت در ساختن یک دنباله عالی برای "یک مکان ساکت" آهسته پیش رفتن است. پس انتظار نداشته باشید که دنباله این فیلم در سال ۲۰۱۹ به نمایش دربیاید ولی می دانید که وقتی "یک مکان ساکت ۲" ساخته شود مطمئنا داستانی درست خواهد داشت و با مشارکت کراسینسکی هم همراه خواهد بود.

 

 

 

برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *